.

Na první pohled vám patrně učarují modré oči..

Když budete mít štěstí, poznáte i povahu tohoto plemene a to patrně rozhodne o tom, že se váš život spojí s kočkou plemene Ragdoll.

Tedy takto nějak to začalo před spustou let u mě a dosud mě vášeň pro tyto krásné, majestátní kočky neopustila. Možná spíše naopak:-)

Název plemene Ragdoll lze přeložit jako "hadrová panenka", a vznikl na základě doměnky zakladatelky plemene paní Ann Baker, že potomci její kočičky Josephine zdědili úraz, který prodělala jako těhotná, když jí srazilo auto..

Dnes už této pověře nikdo nevěří, protože postižení po úraze samozřejmě není možno zdědit a přenášet na další generace, nicméně Ragdollům jejich jméno zůstalo.

A říkám zodpovědně, že právem. Ragdoll jsou velmi mírné plemeno. Nejsou přehnaně aktivní, mnohem raději se stulí někomu na klíně a nechají se hladit a mazlit. Jediné aktivnější období života je u ragdollů přibližně do jednoho roku věku, kdy jsou to hravá koťátka a nenechají si ujít žádnou příležitost ke hře, ostatně jako každé koťátko.

Poté nastupuje rozvážná dospělost, kdy je vám ragdoll v patách a čeká, až si sednete nebo lehnete a nastane nejoblíbenější část jeho dne, tedy blízký kontakt s jeho milovaným člověkem, s vámi. Nechávají se rádi hladit a česat a při této činnosti zpravidla hlasitě vrní. Věděli jste, že vrnění kočky má pro člověka velmi uklidňující a antistresové účinky? Podle jednoho výzkumu bylo dokonce zjištěno, že chovatelé koček mají o 40 % nižší riziko úmrtí na choroby oběhové soustavy než ti, kteří kočky nikdy nechovali.

Upřímně..i kdyby nic z toho nebyla pravda, vždycky budu ráda za den, kdy jsem se rozhodla chovat toto úžasné plemeno.

Standard plemene dle TICA zde